Hlavně vydržet a nevzdat to!

Běžecké a sportovní legíny

Únor se pomalu rozbíhá a někteří z nás už začali zpytovat své svědomí ….  Dali jste si novoroční předsevzetí? Byli jste odhodlaní, že letos to určitě vyjde ? Podle statistik si předsevzetí na Nový rok dává až devadesát procent  lidí, ale pouze osm procent vydrží až do samého konce a dosáhne kýženého cíle. Dokonce více než polovina z těch, co si předsevzetí dají, skončí už po prvním měsíci. Jak to vypadá u Vás?

 Termo oblečení do hor

          Čas od času máme potřebu udělat ve svém životě nějakou změnu. Přelom starého a nového roku k tomu přímo vybízí … dáme si předsevzetí – jedno, dvě, tři někdo klidně víc. Skoro polovina novoročních rozhodnutí souvisí s osobním růstem a rozvojem, v závěsu je zlepšení finanční situace, změna zaměstnání či nalezení životní lásky. Statisticky podobně jako osobní růst, tedy zhruba polovina všech předsevzetí,  je na tom boj s nadváhou.

          Nadváha a případně následná obezita patří mezi největší hrozby našeho zdraví. Možná za to mohou uplynulé „covidové roky“, kdy část populace v důsledku karantény a omezení pohybu nabrala i více než nějaké to kilo navíc. Odhodlání ke změně je jistě žádoucí a rozhodně podpory hodné. Kromě úpravy stravy, je nejlepším způsobem shazování nabraných kil určitě pohyb. Po uvolnění restrikcí a vládních nařízení se už pohybu meze více méně nekladou. Za sportem máme možnost směle vyrazit nejen ven, ale i do bazénu, posilovny nebo fitka. Ať už zvolíme jakoukoli variantu aktivity, je nutné vybrat vhodné obutí a oblečení pro daný pohyb. Samozřejmě jiné oblečení oblékneme na lyže, jiné a jiné třeba na jógu.

U žen jsou čím dál více oblíbené legíny. Avšak ne neprodyšné „elasťáky“ z devadesátých let, leč kvalitní kousek oblečení – krátké, dlouhé, tříčtvrteční.  Rozhlédneme-li se kolem, zjistíme, že se nosí v nejrůznějších obměnách a na nejrůznější akce. Nicméně sportovní oblast zatím převládá.

Sportovní dámské legíny

Ale i ve sportovní hale anebo v lese můžeme šik. V dnešní době už, naštěstí,  nejsme odkázáni jen na jednu barvu  či střih. Ne trhu existuje nepřeberné množství materiálů, střihů i originálních designových vzorů. Záleží na individuálních preferencích, postavě i pocitech. A výběr rovněž závisí i na druhu sportu. Ono totiž nejsou sportovní legíny jako sportovní legíny. Je logické, že legíny na cvičení jógy budou mít rozdílné materiálové složení než termo běžecké legíny na aktuální běhání v mrazu.

Na první pohled se to může zdát jako nějaký rozmar. Proč řešit, co mám na sobě, když jdu běhat do lesa anebo se potit do posilovny? Opak je však pravdou. Na tom, co máme na sobě záleží. A to dost! Představa hodinového mučení v nepohodlném oděvu není zcela příjemná. Nevhodná velikost i materiál mohou navíc způsobit též zdravotní problémy, což je příjemné ještě méně. Potřeba důkladného výběru je zkrátka nevyhnutelná, neboť  přispívá k dobrému pocitu ze sebe sama. A nutno dodat, takový pocit je k nezaplacení. Zvláště, je-li součástí snahy o naše „nové já“. Je motorem pro další kroky k dosažení stanovaného cíle.

Mimochodem, uvádí se, že právě dané předsevzetí až desetkrát zvyšuje šanci na dobytí osobního pólu. Neméně důležitý je jejich počet. Více předsevzetí si dávají ženy, v průměru osm. Muži jsou asi realističtější, stanovují si průměrně čtyři. Dodržení rozhodnutí klesá s věkem. To se asi dá očekávat – jak je to s tím starým psem a novým kouskům?

Tak konec pesimismu a hlavu vzhůru. Podstatou je zaměřit se zejména na první měsíc, ten rozhoduje. Zkusme překonat případnou momentální demotivaci a vydržme. Nezahazujme své vize do koše. Byla by to velká škoda. Až se za rok ohlédneme zpět, budeme na sebe právem pyšní.

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..