Originální termo legíny

Originální termo legíny

Sportem ke zdraví

 Jedním z trendů poslední doby je určitě sport. Možná za to může uplynulý „covidový rok“. Populace se v podstatě rozdělila na dvě části – jedna v důsledku karantény a omezení pohybu nabrala nějaké to kilo navíc a po uvolnění restrikcí zahájila boj s nadváhou; druhá naopak využila více volného času a začala se aktivně věnovat zdravému způsobu života, do něhož zařadila více pohybu. Jak jste na tom vy? Berete sportování jako nutnost, nebo jím přímo žijete?

Vypadá to, že sportovní aktivity obsadily přední příčky zájmových činností poměrně velké skupiny lidí. Značná část z nich vznikla či se rozvinula právě během izolace. Nejprve byly hitem internetu on-line hodiny s lektorem nebo videa s nejrůznějšími formami cvičení na formování těla, silovým tréninkem, jógou a podobně. Cvičili jsme, kde a jak se dalo. Po částečném uvolnění zákazů jsme vyrazili ven. Vzhledem k situaci šlo spíše o individuální druhy sportů, jako cyklistika nebo běh. Mnozí z nás našli nový směr své životní cesty a začali se více zabývat zdravím. Řekněme, že v tomto směru měl nařízený lockdown v podstatě pozitivní účinek.

Termo legíny

Se cvičením úzce souvisí stravování. Přesné načasování jídla je velmi důležité. Všechny potřebné informace lze vyhledat na internetu. Pokud to však s tou změnou zavedených stereotypů myslíme vážně, bylo lepší poradit se s opravdovým odborníkem. Každé tělo je originál a reaguje jinak. Takže i příjem potravy a spalování jsou odlišné. Je nutné tyto rozdíly akceptovat a nepanikařit z toho, že kamarádce/kamarádovi se daří lépe,

A co na sebe? Že to není důležité? To není pravda. Dobře padnoucí obuv, která nikde netlačí a oblečení odvádějící pot aniž by člověku byla zima či teplo je k nezaplacení. Naštěstí, doby, kdy kvalitní oblečení bylo nedostatkovým zbožím, jsou dávno pryč. Už nemusíme nosit vytahané tepláky po starších sourozencích anebo zářivou šusťákovou soupravu z vietnamské tržnice. Ale, co si budeme povídat, také chceme, aby nám to slušelo. Hezké sportovní legíny a slušivý topík za obdivné pohledy stojí. Vždyť je to i o dobrém pocitu. Kilometr navíc pak ani nepostřehneme. To se potom ty endorfiny z těla úplně hrnou.

Běžecké, termo a sportovní legíny

Poměrně oblíbený je nejen v současnosti je pravděpodobně běh. Asi to bude pozůstatek „doby covidové“. Běhat se dá totiž skoro všude, nemusíte si nikde rezervovat termín, a když zavřou fitko, nevadí. Také skvěle čistí hlavu a rovná myšlenky. Ani vybavení není nikterak náročné. Základem jsou zcela jistě kvalitní boty, dále funkční top, triko nebo mikina a běžecké legíny, jež dokonale padnou – nikde netáhnout a neškrtí. Běhání lze provozovat celoročně. Vždy záleží na tom, jak se oblékneme. Nesmíme podcenit přípravu. Rukavice, čepice, běžecká bunda, termo legíny a nepromokavé boty jsou nutností.

Dá se říci, že jsme se stali odborníky na zdraví životní styl. Čteme všechny možné blogy a pořizujeme si chytré hodiny, abychom měli vše pod kontrolou a aby nás nutily se hýbat. Tak na příklad, napadlo by Vás před tím, než jste si pořídili fitness hodinky, zvednout se v jedenáct hodin večer z gauče a chodit po bytě? Ale teď ano. Musíte přeci dokončit nastavenou výzvu deset tisíc kroků! A nezapomeňte na patra. Kolik máte nastaveno – deset, patnáct denně? Avšak opatrně, nic se nemá přehánět.

Ať už se rozhodneme pro běh, kolo, lyže, jógu či jinou aktivitu, děláme dobře. Sport má na naše zdraví bezesporu kladný vliv. Formuje naši tělesnou i duševní stránku a díky němu máme možnost poznávat sami sebe – naše schopnosti, dovednosti a limity.

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..