Jak se oblékat pro práci z domova

Oblečení pro práci z domova

Vzhledem ke Koronaviru mnoho z nás přešlo na práci z domova. Jeden z problémů ale je, že je těžké se motivovat k oblékání, když k pracovnímu stolu je to takový kousek. A konec konců můžete pracovat i z postele. Vaše pyžamo, župan nebo tepláky se tak rychle mohou stát vaším oblečením pro práci z domova tzv. obchodní uniformou, a to není dobré. U práce z domova je třeba udržet disciplinovanost. Ráno se osprchovat, dát si dobrou snídani, hezky a pohodlně se obléknout, trochu se nalíčit a hned budete mít lepší den. To mi věřte!

Co si obléknout, když pracujete z domova

Oblečení, když pracujete z domova, je mnohem důležitější než si myslíte. Samozřejmě, vašemu zaměstnavateli je jedno, co máte na sobě a jak vypadáte, když pracujete z domova (pokud zrovna neprobíhá videokonference). Pro něj je důležité, zda máte práci hotovou. Vaše oblečení může být uvolněnější, když pracujete z domova, ale pokud jste v domácím oblečení, váš mozek aniž chcete, je přepnut do módu“Jsem doma a když jsem doma, nepracuji.“ Pokud chcete mít produktivnější den, oblékněte se sice pohodlně, ale trochu profesionálně a i vaše myšlení bude profesionálnější. Nošení pracovního oblečení vás udrží v pracovním režimu.

Nikdo neříká, abyste měly na sobě lodičky. Boty nebudou vidět ani při videokonferenci. Ale svetřík, příjemné šaty halenka nebo košile, lehký make-up a upravené vlasy vidět budou.   Pokud potřebuji skočit na Skype, určitě nechcete vypadat jako že jste právě vstala. To určitě není dojem, který chcete u svých klientů nebo zaměstnavatele vyvolat.  A jako bonus je, že dobře oblečená a upravená se budete i lépe cítit.

Lehký make-up

Po nanesení vašeho oblíbeného krému stačí sjednotit pleť BB nebo CC krémem, upravit obočí, přidat trochu řasenky a přirozenou rtěnku nebo lesk na rty. Tohle jednoduché líčení vám zabere 5 minut.

Pohodlné domácí oblečení pro práci z domova

1/ Tunika + legíny
Kombinace růžová s červenou vypadá jako outfit úchvatně. K takovému oblečení stačí nezapomenout na make-up obočí

2/ Strečové džíny + dlouhá košile
Jak džíny, tak i košili využijete i až bude po Koronaviru.

3/ Pohodlné kalhoty + módní halenka
Nikdo nepozná, že máte na sobě vlastně tepláky. Ideální pro videokonferenci.

4/ Bavlněné šaty
Šaty můžete využít i jak tuniku přes leginy nebo úzké kalhoty

5/ Široké kalhoty a hezké tričko
Určitě využijete i v létě

GLAMOROUS široké kalhoty ? XS
Bílé dámské basic tričko GANT

Vždy je dobré mít při ruce kardigan, který vypadá profesionálně, ale je pohodlný a pokud by vám bylo chladno, tak vás zahřeje.

Mohlo by se vám také líbit

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..