Jak vybrat správný pánský oblek ? 6 tipů, jak si vybrat správný oblek

Levné pánské obleky

6 tipů, jak si vybrat správný oblek

Při nákupu obleku se musíte zaměřit na několik bodů. Bez toho to určitě nepůjde. Nejlepší je oblek vyzkoušet přímo v obchodě, ale to není vždy možné. Jak ho tedy vybrat i přes internet?

1. Vždy se rozhodujte podle dané události

Mezi největší problémy spadá nevhodně zvolené oblečení dle typu události. Na školní zkoušku nechoďte v křiklavě barevném obleku, na pohřeb si neoblékejte barevnou košili a kravatu, svatební hostiny se účastněte bez celočerné varianty a na pracovním pohovoru zapomeňte na lesklý materiál. Materiál, barva a zpracování se musí pokaždé 100% hodit. Jak vidíte, mít doma pouze jeden pánský oblek je poměrně těžké, proto si pořiďte minimálně dva. Jeden tmavý na pohřeb a další střídmě barevný. Vynikající je tmavě modrá.

2. Na střihu záleží

Samozřejmě, že levné obleky nejsou šité přímo na vaše míry. To ale neznamená, že byste si nemohli koupit levnější kousek. Pouze dávejte pozor na udávané rozměry. Na pomoc si vezměte krejčovský metr a údaje si někam zapošte. Skvělou volbou je telefon, který máte vždy u sebe. Díky tomu bude příští nákup o mnoho jednodušší. Mezi dva nejzákladnější typy patří klasický střih a slim fit. Klasický střih (regular) se vyrábí i v nadměrných velikostech, slim fit je zase pro muže se sportovní postavou, kteří si přeji lehce vypasovaný oblek. Také se můžete poptat u nějaké švadleny, jestli je možné daný oblek trochu pozměnit podle vašich představ.

3. Lesklý oblek je do práce velké “no-no”

Pokud doma žádný oblek nemáte, určitě nekupujte lesklou variantu. Lesklé obleky se hodí jen na málo událostí, a to většinou neformálních. Do práce či školy zvolte matnou variantu, která vzbuzuje respekt a vyzařuje vyšší kvalitu. 

Levné pánské obleky

4. A co barvy?

Jednou z nejvíce univerzálních barev je jednoznačně tmavě modrá. Sluší naprosto každému muži a působí moderně a zároveň profesionálně. Krok vedle není ani tmavě šedá barva. Přesto musíme doporučit pořídit si oblek v černé barvě na pohřeb. Rozhodně se tam neobjevujte ve světlých odstínech, a už vůbec ne barvách.

5. Jak vybrat velikost?

Nákup na internetu může být problém. Proto se změřte a přečtěte si přiložené velikostní tabulky. Při zkoušení dělejte všechny obvyklé pohyby – natáhněte ruce před sebe, posaďte se sledujte, jestli je oblek dostatečně volný i těsný. Musí být akorát, aby vás v pohybu příliš neomezoval. Pokud vám nesedí, vraťte ho a zkuste jiný kousek. Při nákupu na internetu si klidně objednejte 3 kousky a postupně je zkuste a 2  z nich vraťte.

6. Polyester není příliš oblíbený ani pohodlný

Pánský oblek, který je ze 100% polyesteru není správná volba. Obvykle patří mezi ty nejlevnější, ale má to dost mínusu. Po těle nepříjemně klouže a navíc je v něm jak ve skleníku. V létě se v něm upečete. Vybírejte kombinace několika materiálů. Mezi nejoblíbenější patří polyester, viskoza a vlna. Nejdražší volbou je vlna. Ceny se vyšplhají klidně i na 15 tisíc.

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..