Dovolená na moři – jachta s kapitánem

Sicílie letní prázdniny dovolená na lodi

Dovolená Kanárské Ostrovy

Dovolená v Chorvatsku na jachtě

Mallorca dovolená na jachtě

Dovolená na moři 

Proč strávit dovolenou s dětmi na jachtě na moři a jak to vidí jeden z našich čtenářů.

Strávit s dětmi dovolenou na jachtě na moři upevní vaše vztahy. Popisuji vlastní zkušenost z dovolené u moře. Rodiče mých vnoučat (evidentně se chtěli na chvíli dětí zbavit) se mě zeptali, zda si vezmu děti o letních prázdninách. Tak jsem si řekl: „Když už mám s nimi strávit čas, tak ať je to pro ně nezapomenutelný zážitek". Dal jsem na doporučení kamarádů a vyhledal pronájem jachty s kapitánem. Protože jsem důchodce, bál jsem se, aby to nebylo příliš drahé. Ale kupodivu to byla celkem levná dovolená. Kdybych to věděl dříve, ušetřil bych tím, že bych si pronajal jachtu i s kapitánem již na jaře. Teď jsou ceny ještě příznivější než v letní sezóně. (pozn. redakce:  řádově o 20 - 40%)

Nastal čas a já vyrazil s třemi vnoučaty (věkové rozmezí 6 – 12 let) na dovolenou na moře do Chorvatska. Ne, že bych neměl strach. Je mi 75 let a jsem zvyklý již na své pohodlí. Měl jsem zbytečné obavy. Kapitán se postaral o všechno, včetně dopravy do Chorvatska. Suchozemská vnoučata byla tímto nápadem nadšená.

První zážitek byl nalodění a seznámení s jachtou a s kapitánem. Vzhledem k tomu, že kapitán má také děti, měl pro ně připravený i zábavný program. První dny jsme si zvykali na společný život na lodi. Dětem jsme s kapitánem rozdělili povinnosti a vysvětlili podmínky chování na jachtě.  Kupodivu, děti se s radostí ujaly svých povinností a začaly si psát lodní deník, aby jejich rodiče měli představu o životě na lodi a na moři.

Dovolená a prázdniny s dětmi na jachtě

Romantická dovolená u moře

Nastal čas a my vypluli na volné moře. Koupání ve volném moři se nedá srovnat s koupáním na pláži. Moře bylo nádherně modré a čisté a nikde ani živáčka. Kolem nás se proháněli delfíni, které jsme mohli krmit. Byli docela drzí a jednu chvíli jsme si mysleli, že vlezou k nám na loď. Zážitkem pro nás všechny bylo skákání z lodě rovnou do moře. Samozřejmě jsem i kotvili v různých zátokách a a při nočních hlídkách se kochali hvězdami. 

Navštívili jsme zajímavá místa na pobřeží, která běžní turisté nenavštíví a různá přístavní města. Kapitán naučil děti různým věcem, které jsou na lodi potřeba, např. vázání námořnických uzlů, orientaci na moři, kormidlování či práci s plachtami.

Vzhledem k tomu, že kapitán je také profesionální fotograf v Praze, ukázal dětem pár jednoduchých triků, jak udělat na dovolené na jachtě dobré fotografie.

Po desetidenní plavbě na jachtě, děti nechtěly loď opustit. Takovou dovolenou mohu všem doporučit, protože plavba na jachtě na volném moři upevnila vztah mezi mnou a dětmi. Všichni máme zážitek na celý život, dovolenou na jachtě vřele doporučuji. A ten pocit absolutní svobody je nezapomenutelný.

Řecko dovolená na jachtě s kapitánem

Jachta dovolená na Maltě

Francie dovolená Azurové pobřeží

Korsika a Sardinie jachting

Dovolená u moře pro celou rodinu

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..