Kardigan, umíte nosit stylově kardigan?

Kardigan

Pokud nevíte, co je kardigan, tak je to vlastně normální rozepínací svetr, který může být různé délky a s různým zapínáním. Proč ho nosit? Hrubě pletený vlněný kardigan vám může nahradit bundu nebo i kabát. Kardigan z tenčí pleteniny je ideální pro vrstvení vašeho módního oblečení. Kardigan nemusíte tahat přes hlavu, pokud je vám teplo, můžete kardigan třeba jen rozepnout. Kardigany můžete koupit se v široké škále stylů a barev. Vyrábí se z bavlny, vlny a syntetických materiálů. Kardigan sluší spíše štíhlejším mužům. Pokud v kardiganu chcete vypadat módně a stylově je třeba dodržovat několik zásad.

Jak kardigan nosit?

1/ Zkontrolujte, zda vám kardigan není velký. Měl by oblévat vaši postavu, nikde viset ani pnout. Zkontrolujte zda Vám sedí v ramenou. Délkou by měla zakrývat opasek u kalhoty. Nejsou vám velké průramky?
2/ Poslední knoflík kardiganu nechte rozepnutý a vyzkoušejte jak to vypadá, když necháte rozepnutý i první knoflík (pokud není kardigan pouze na 3 knoflíky) Nikdy kardigan nezapínejte jako sako jen na střední knoflík. Přidalo by vám to na obvodu okolo pasu.
3/ Nikdy kardigan nevěšte na ramínko, vždy jej skládejte
4/ Nejjednodušší je nosit kardigan v kombinaci s tričkem a s džínami, ale ještě lépe vypadá s košilí a kravatou. Vyzkoušejte kardigan s košilí a pletenou kravatou
5/ V teplejším počasí můžete hodit kardigan pouze přes ramena nebo klidně i uvázat okolo pasu
6/ Pokud nosíte kardigan přes košili, měly by vždy koukat manžety košile.
7/ Tenčí kardigan můžete obléci i pod sako/blazer. Vyzkoušejte blazer a kardigan tón v tónu.
8/ Vyzkoušejte kardigan jako mezivrstvu. Oblékněte ho na tenký rolák (košili) pod džínovou bundu. Vykukuje vám kardigan z pod džínové bundy? Ale to je to, co chceme. Tomu se říká vrstvení a to je o různých materiálech a různých délkách.

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Exit mobile version